Knihy encyklopédie

66 zaujímavostí Slovensko 222 tipov na výlet
Praktický sprievodca obsahuje najkrajšie a najvýznamnejšie lokality Slovenska od Bratislavského hradu až po východné Slovensko so svojimi drevenými kostolíkmi. Autori vybrali 66 najzaujímavejších lokalít, ktoré by návštevník nemal vynechať pri potulkách Slovenskom. Tieto lokality sú doplnené o 222 tipov na výlety po okolí. Okrem toho sa v knihe nachádza 26 odporúčaní To musíte vidieť, 7 odpovedí Vedeli ste že?, 15 zaujímavostí, 11 odporúčaní autorov publikácie, 7 najobľúbenejších miest, 10 TOP miest na Slovensku a 12 lokalít zapísaných v zozname svetového dedičstva UNESCO. Publikácia by určite nemala chýbať žiadnemu turistovi, ktorý sa chystá objavovať krásy a zaujímavosti Slovenska.
11 €
Vesmír
Žijú na Marse mimozemšťania? Prečo má Merkúr vrásky? Bol Veľký tresk naozaj ohlušujúci? Veľké otázky o vesmíre, na ktoré sa deti rady pýtajú, a vzrušujúce odpovede, ktoré rodičia potrebujú, aby vedeli uspokojiť ich zvedavosť.
9 €
Atlas Európy pre deti
Celá Európa ako na dlani v šiestich veľkých rozkladacích mapách, ktoré stoja za objavenie.
Európa je síce druhým najmenším svetadielom, ale pokiaľ ide o objavovanie zaujímavostí, je priam nevyčerpateľným zdrojom. V Európe žije vyše sedemsto miliónov obyvateľov, ktorí hovoria viac ako dvesto jazykmi a tvoria vyše päťdesiat národov v päťdesiatich rôznych štátoch. Vyber sa s nami na cestu naprieč celou Európou. O každej krajine sa niečo dozvieš, v každom štáte chvíľu zostaneš. Nemusíš si ani baliť kufor, stačí sa len pohodlne usadiť a veľké putovanie po Európe môže hneď začať.
9,5 €
Najkrajšie vyhliadky
Príjemným spestrením potuliek po krajine bývajú pekné vyhliadky. Zväčša kopcovitá krajina Slovenska je poskladaná z pahorkov, vrchov či hrebeňov, z ktorých nám nič nebráni pokochať sa blízkymi aj vzdialenými horizontmi. Z tisícok miest s výhľadom sme vybrali takmer dvesto najkrajších, ktoré predstavujú najpôsobivejšie scenérie na Slovensku.
10 €
Jaskyne
Kniha Jaskyne dopĺňa ostatné publikácie z edície Prírodné Krásy Slovenska.
Jaskyne sú nevšedným a očarujúcim prírodným fenoménom, ktorý skutočne jedinečnými pozoruhodnosťami oslovuje širokú verejnosť i množstvo výskumníkov na celom svete. Svojrázne a mnohotvárne črty tajuplného podzemia dávajú jaskyniam výnimočnosť a neopakovateľnosť v širokom spektre prírodných pozoruhodností Zeme. Krásy a vzácnosti jaskýň ako prírodného dedičstva, ktoré je v štátnom vlastníctve Slovenskej republiky, môžu zo širokej verejnosti najlepšie spoznať i vizuálne sledovať iba návštevníci sprístupnených jaskýň.
9 €
Rozhľadne 1. časť
Kniha Rozhľadne 1. diel (2. vydanie) obsahuje 62 lokalít s rozhľadňami v rámci celého Slovenska.
10 €
Rozhľadne 2. časť
Kniha Rozhľadne 2 diel obsahuje 65 lokalít s rozhľadňami v rámci celého Slovenska.
10 €
Národné parky
Z obsahu:

Tatranský národný park
Pieninský národný park
Národný park Nízke Tatry
Národný park Slovenský raj
Národný park Malá Fatra
Národný park Muránska planina
Národný park Poloniny
Národný park Veľká Fatra
Národný park Slovenský kras
9 €
Vody
Súčasťou edície Prírodné Krásy Slovenska je aj nová kniha Vody. Z hydrologického hľadiska je Slovensko neobyčajne zaujímavou krajinou. Možno ho tak trochu prirovnať k streche, pretože mnohé rieky na jeho území pramenia a odtekajú z neho do susedných štátov. Viaceré z našich riek - napríklad Dunaj či Váh, patria medzi symboly Slovenska a vytvárajú najcharakteristickejší obraz jeho krajiny. Pýchou Slovenska sú aj jazerá, z ktorých mnohé majú ľadovcový pôvod.
9 €
Detská encyklopédia o ľudskom tele
Táto kniha plná faktov obsahuje všetko, čo potrebujete vedieť o ľudskom tele, od vnútornej činnosti mozgu po zázraky DNA. Je ilustrovaná výnimočnými fotografiami a priekopníckymi umeleckými dielami. Jej súčasťou sú jasné vysvetlenia a užitočné diagramy. Je dokonalým sprievodcom pri štúdiu fungovania nášho tela.
9 €
Detská encyklopédia dinosaurov
Vstúpte do prehistorického sveta s touto komplexnou vizuálnou encyklopédiou, ktorá je plná viac ako 60 známych dinosaurov.
9,5 €
Detská encyklopédia o planéte Zem
Objavte náš úžasný svet a sily, ktoré ho vytvorili - od sopiek a zemetrasení cez vetry a dažde až po vplyv ľudskej činnosti.
9,5 €
Detská encyklopédia o vesmíre
Odleťte do vesmíru s touto zložitou obrazovou encyklopédiou, ktorá zahŕňa témy od veľkého tresku až po extrémne veľký ďalekohľad. Je plná astronomických faktov, dramatických fotografií a počítačom generovaných snímok, vychádza z najnovších astronomických výskumov a je dokonalým sprievodcom našou slnečnou sústavou, vesmírom a oveľa viac...
9 €
Detská encyklopédia vied
Veda je úžasná! Tvaruje naše chápanie vesmíru a pozmenila náš každodenný život. Vo svojej podstate je veda spôsob zbierania faktov, vyvíjania nápadov na vysvetlenie týchto faktov a vytváranie predpovedí, ktoré môžeme testovať.
9 €
Hrady Európy
Za hrady považujeme opevnené kamenné alebo drevené útvary postavené v staroveku alebo stredoveku, ktoré mali obranný a útočiskový charakter. Sú to sídla šľachty a ich služobníctva, postavili ich z dôvodu obrany hraníc, obchodných ciest, na prezentovanie svojej moci a bohatstva.
9 €
Najkrajšie chrámy sveta
V dejinách ľudstva vždy boli dôležité miesta, budovy, ku ktorým sa viazali predstavy a tradície o tom, že dané miesto je sväté, má sakrálnu silu. Otázka, odkiaľ tieto predstavy pochádzajú, nie je nová: zaoberali sa ňou antropológovia, sociológovia, teológovia, náboženskí historici už od začiatku 19. storočia a podrobnejší výskum takýchto miest, budov alebo prírodných úkazov prebieha dodnes. Moja v podstate populárno-náučná kniha by vám chcela priblížiť miesta, ktoré sú z tohto hľadiska mimoriadne bohaté, samozrejme, bez toho, že by som chcela obsiahnuť všetky. Kniha predstavuje známejšie posvätné miesta väčších kultúrnych spoločenstiev, v krátkom opise poskytuje základné informácie, ktoré sa k danému miestu viažu. Cieľom je takýmto spôsobom vzbudiť v čitateľovi chuť na ďalšie hľadanie.
9 €
Moje Slovensko
Gastronómia, ľudová architektúra, folklór, remeselníctvo, hrady, zámky, kaštiele, jaskyne, pohoria, básnici, historické osobnosti, športovci.
5 €
Najzaujímavejšie lokality svetového dedičstva
V tejto pútavej knižnej publikácii plnej nádherných fotografií sme sa snažili zamerať na tie najzaujímavejšie lokality uvedené na zozname svetového dedičstva UNESCO, ktorý aktuálne obsahuje 1007 lokalít.
Pamiatky sa rozdeľujú do kategórií kultúrneho a prírodného dedičstva.

Slovensko sa pýši nejednou pamiatkou UNESCO: na zozname svetového dedičstva je zapísané napríklad mesto Banská Štiavnica, Spišský hrad alebo podhorská osada Vlkolínec.
5 €
Naša krásna Zem
Zem je živou planétou, ktorá sa za milióny rokov neustále menila a stále mení. Jej prírodné krásy sú rovnako pominuteľné, ako budovy, mosty, rozhľadne, kanály, či mestá postavené ľudskými rukami. Postupne všetky zaniknú a svoje miesto odovzdajú novým zázrakom. Naša publikácia podáva súčasný obraz a kontinent po kontinente predstavuje známe i menej známe zázraky našej planéty Zem. Rozprávkový kaštieľ Neuschwanstein postavený šialeným bavorským kráľom sa na stránkach našej knižky s islandskými gejzírmi a dychberúcimi nórskymi fjordmi určite nepobije. Holandské tulipánové a provensálske levanduľové polia sú rovnako krásne ako kaštiele ruských či francúzskych panovníkov, či monumentálne pyramídy. Je snáď obrovský sekvojovec mamutí dokonalejším dielom, než mrakodrap z ocele, betónu a skla? Katedrály a mešity ponúkajú väčší zážitok, než kaňony a kvapľové jaskyne formujúce sa tisíce rokov? Nie je potrebné sa rozhodovať, je zbytočné porovnávať, veď všetky otázky vedú k jedinej odpovedi: naša Zem je krásna.
8 €
Naše Slovensko
Čo znamená byť Slovákom skutočne pochopíme len vtedy, ak spoznáme strastiplné, ale aj hrdé dejiny svojho národa.

Táto kniha však napriek tomu nie je kniha o dejinách, je skôr pripomienkou našich národných velikánov, hodnôt, symbolov, kultúrneho dedičstva, prírodných krás, ktoré určujú, kým sme a čo pre nás Slovensko znamená.
12 €
Neuveriteľná Zem
Človek počas tisícročí zaplnil Zem. Ak chodíme s otvorenými očami, môžeme okolo seba vidieť neuveriteľné prírodné či ľudskými rukami vytvorené zázraky. Niekde sa môžeme poprechádzať po nebeských sklenených chodníkoch alebo sa okúpať v bazénoch na streche mrakodrapov, inde si môžeme skočiť bungee jumping z výšky 272 metrov. Čo hľadajú bublajúce lávové jazerá v polárnej oblasti a ako sa môže kľukatiť rieka medzi piesočnými dunami nehostinných púští? Čo vás prekvapí viac? Ťavy na zasnežených štítoch Kaukazu alebo 15-kilogramový kvet? Objavte s nami prírodné a architektonické skvosty našej planéty a nechajte sa prekvapiť, čím vás naša neuveriteľná Zem opäť očarí.
8 €
Slovenské hrady
Kniha Slovenské hrady predstavuje 22 slovenských historických objektov /tých najznámejších a najzaujímavejších z pôvodného vydania knihy/. V skratke spomína ich vznik, rozkvet, pád a majiteľov. Okrem historických faktov obsahuje povesti a legendy.
5 €
Slovenské kaštiele a zámky
Kniha Slovenské kaštiele a zámky predstavuje 22 slovenských historických objektov. V skratke spomína ich vznik, rozkvet, pád a majiteľov. Historické fakty sú doplnené povesťami a legendami.
5 €
UNESCO Svetové dedičstvo Slovenska
Svetová organizácia Unesco bola založená v roku 1945. Jednou z činností organizácie je aj vytváranie Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva národov z celého sveta.
V zozname Unesco sa nachádzajú rôzne kultúrne pamiatky a prírodné vzácnosti aj z našej krajiny, zo Slovenska. V zozname máme zapísané historické centrum Bardejova a Banskej Štiavnice, jaskyne Slovenského krasu, obývanú dedinku Vlkolínec, najväčší hrad v strednej Európe Spišský hrad a okolie ale aj drevené kostolíky na severovýchode Slovenska.
5 €
Úžasné divy sveta
Videl som už múry Babylonu, po ktorom jazdili vozy,
a videl som Diovu sochu pri rieke Apheos.
Videl som visuté záhrady, Éelia a Kolos,
a všetky pyramídy, ktoré postavil Egypt.
Mohutnú hrobku Mausola, ale vidiac ohromný,
do neba sa týčiaci chrám Artemidy.
Všetko zovšednelo. Vravím: Či na tejto strane Olympu
môže uzrieť nebeské oko Hélia niečo nádhernejšie?
8 €
Veľká ilustrovaná encyklopédia pre deti
V tejto obrázkovej encyklopédii popri najdôležitejších poznatkoch z oblastí Príroda tisícich tvárí, Nebo a Zem a Náš svet čaká na mladých čitateľov množstvo ďalších zaujímavostí a dôležitých faktov.
9 €
Veľká ilustrovaná encyklopédia svetových dejín
Cieľom tejto publikácie je, aby ako doplnok školských učebníc sprevádzala mladého čitateľa najvýznamnejšími obdobiami histórie ľudstva od praveku až po súčasnosť.
9 €
Veľká ilustrovaná encyklopédia zvierat
Veľká ilustrovaná encyklopédia zvierat obohatená o viac ako 300 farebných a detailne vypracovaných ilustrácií ponúka zaujímavé a jasné poznatky v obdivuhodnej ríši zvierat.
9 €

Objednajte